Naprzód Mobilne karty graficzne ATI

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Mobilne karty graficzne ATI

Jan Güttler | Technologia | Komentarzy: 0 |

Dzisiaj będziemy kontynuować temat „mobilne karty graficzne“. Ze względu na to, że w poprzedniej części zostały podane karty graficzne firmy NVIDIA, także teraz będą mobilne karty graficzne ATI (AMD).

Dzisiaj będziemy kontynuować temat „mobilne karty graficzne“. Ze względu na to, że w poprzedniej części zostały podane karty graficzne firmy NVIDIA, także teraz będą mobilne karty graficzne ATI (AMD). Przejrzysta tabelka pokazuje najnowsze, najbardziej popularne, nowoczesne karty graficzne przeznaczone do mobilnych komputerów, jakimi są notebooki. Musimy jednak stwierdzić, że wielkość pamięci u poszczególnych kart graficznych się różni i jest w granicach od 128MB do 512MB. Bardziej mocniejsze modele są podatne na większą pojemność (np. ATI Mobility Radeon HD 2600 XT z 256 do 512 MB VRAM). Z drugiej strony modele o mniejszej mocy i starsze będą mieć pamięć mniejszą (np. 128MB). W porównaniu z poprzednim artykułem, w którym pisaliśmy o mobilnych kartach NVIDIA, także możesz sobie porównać te dwie marki. Jednoznacznie prowadzi NVIDIA, nie mniej jednak ATI nie jest aż taka zła i często niższa cena w porównaniu z konkurencją wygrywa w tym wyścigu.

Mobilne karty graficzne ATI

ATI MobilityPixel shaderyVertex shaderyPrędkość chipuPrędkość pamięciMatryca pamięci
Radeon HD 2600 XT120120700750128
Radeon HD 2600120120500600128
Radeon HD 2400 XT404060070064
Radeon HD 2400404045050064
Radeon HD 230042480400128
Radeon X1900368400470256
Radeon X1800XT168550650256
Radeon X1800126450500
Radeon X1700125475400128
Radeon X1600125450470128
Radeon X2500125452400128
FireGL V5250125--128
FireGl V5200125425475128

Mobilne karty graficzne ATI

ATI MobilityDirectX3DMark013DMark033DMark053DMark06
Radeon HD 2600 XT10245151187387694120
Radeon HD 26001015609784558753135
Radeon HD 2400 XT109446313828581738
Radeon HD 2400109964342528181348
Radeon HD 23009c-35611902835
Radeon X19009c-1180070803323
Radeon X1800XT9c--7300-
Radeon X18009c190001000056003000
Radeon X17009c18375718342962076
Radeon X16009c16789656537081821
Radeon X25009c14725-42932180
FireGL V52509c-648438961672
FireGl V52009c-553036291204

Mobilne karty graficzne ATI

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 1

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Mobilne karty graficzne ATI


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.