Naprzód Asus wprowadzi swój smartbook w 2010 roku

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Asus wprowadzi swój smartbook w 2010 roku

Pierwsze informacje o tym, że Asus przygotowuje się do wprowadzenia nowych modeli z segmentu smartbooków, pojawiły się już czerwcu tego roku.

Pierwsze informacje o tym, że Asus przygotowuje się do wprowadzenia nowych modeli z segmentu smartbooków, pojawiły się już czerwcu tego roku. Od czerwca było parę miesięcy ciszy i dopiero teraz ten tajwański producent na nowo ożywił swój projekt i nowych modeli powinniśmy doczekać się już na początku przyszłego roku.

Asus wprowadzi swój smartbook w 2010 roku

Po raz pierwszy przygotowywany model można było zobaczyć na targach Computex 2009, które odbywały się w tajwańskiej stolicy w dniach 2-6. 06. tego roku. Po prezentacji nastapiło wstrzymanie projektu i firma postanowiła czekać na bardziej sprzyjające warunki do wznowienia produkcji. Te na szczęście się zmieniły i już niedługo możecie oczekiwać na Asusa, posiadającego procesor ARM Qualcomm Snapdragon oraz system operacyjny Google Android. Oprócz procesora 1 Ghz, do dyspozycji będzie także cyfrowy sygnałowy procesor 600 MHz (DSP), a w wyposażeniu będzie działać m.in nawigacja GPS.

Asus wprowadzi swój smartbook w 2010 roku

Smartbooki należą do kategorii jednych z najbardziej mobilnych urządzeń, których pojawienie się jest łączone z firmą Qualcomm i z jej procesorami Snapdragon, w które wyposażone są chociażby smartphony. Temu odpowiada i charakterystyka smartbooków, które stanowią swoisty łącznik pomiędzy notebookami a komunikatorami. Nowość Asusa swoją koncepcją zbliżona jest do segmentu mini notebooków, od których różni się platformą Snapdragon. W efekcie powinna zagwarantować wyraźnie dłuższą żywotność baterii. Procesor poradzi sobie z odtwarzaniem filmów w formacie HD 1280 x 720 pikseli. Ważna jest także jego cena. Asus twierdzi, że urządzenie to będzie kosztować jedynie 185 dolarów, co jest znacznie mniej niż w przypadku netbooków z procesorami Intel Atom.

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Asus wprowadzi swój smartbook w 2010 roku


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.