Naprzód Intel zaprezentował 45nm CPU do notebooków

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Intel zaprezentował 45nm CPU do notebooków

W końcu Intel oficjalnie wprowadził do sprzedaży nowa serię procesorów 45nm, która będzie pracować na platformie Core 2 Duo. Architektura jest identyczna jak u nowych CPU Penryn, a wykorzystanie swoje znajda w przenośnych komputerach wszystkich typów.

W końcu Intel oficjalnie wprowadził do sprzedaży nowa serię procesorów 45nm, która będzie pracować na platformie Core 2 Duo. Architektura jest identyczna jak u nowych CPU Penryn, a wykorzystanie swoje znajda w przenośnych komputerach wszystkich typów. Dzięki nowej technologii Intel może pozwolić na (na chip o identycznym rozmiarze) wyższy takt i to bez wpływu na zużycie energii lub obciążenie komputera zbytecznym ciepłem. Ba własne na odwrót, wyniki są bardziej niż pomyślne. Dodatkowo, miniaturyzacja oferuje więcej miejsca dla innych części chipu, które znacznie zwiększają ostateczną moc i wartość pojedynczego procesora. Elementami Penrynów są nowe instrukcje w kształcie SSE4, zwiększają moc podczas odtwarzania plików audio, wideo oraz zdjęć (głównie w jakości HD). Zwiększona została także pamięć wyrównująca drugiego poziomu aż o 50 procent.

Intel zaprezentował 45nm CPU do notebooków

Pięć kluczowych modeli, które wyjdą jako pierwsze, będą mieć takt: 2,1GHz, 2,3GHz, 2,4GHz (wszystkie z 3MB L2 cache), pozostałe są o częstotliwości 2,5GHz i 2,6GHz (modele te mają 6MB L2 cache). Przeciekły także informacje o wersji 2,8GHz, ale na bardziej szczegółowe informacje musimy jeszcze poczekać. W każdym przypadku firma Intel może się cieszyć że nowe 45nm mikroprocesory serii Penryn będą zastosowane w nowych notebookach Gateway oraz Sony (główni partnerzy Intelu).

Intel zaprezentował 45nm CPU do notebooków

Już mówiliśmy o częstotliwościach nowych CPU, na koniec napiszemy, jakie mają objawić się w najbliższym czasie dwurdzeniowe i czterordzeniowe procesory Penryn dla desktopów. Tak że, Core 2 Quad mają 2,5GHz, 2,66GHz oraz 2,83GHz, za tym podwójne procesory będą mieć większe częstotliwości. Następujące: 2,66GHz, 3GHz oraz 3,16GHz.

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Intel zaprezentował 45nm CPU do notebooków


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.